Ministerstvo ocenilo CJV za zapojení zahraničních studentů do výuky

3. 7. 2019

MŠMT každoročně uděluje Evropskou jazykovou cenu Label v rámci programu Evropské komise European Language Label. Jeho cílem je podpořit inovativní projekty a aktivity v oblasti jazykového vzdělávání, jež by mohly být inspirativní i pro ostatní. Celkem bylo oceněno 7 projektů z 64 přihlášených, mezi nimi také náš projekt Language Teacher Assistant. Ten spočívá v zapojování zahraničních studentů do výuky jazyků na Masarykově univerzitě v pozici asistentů vyučujících. Výuku svého rodného jazyka (angličtina, španělština, ruština, němčina, francouzština) si v roce 2018 vyzkoušelo celkem 32 přijíždějících studentů.